Alpat Technika grzewcza O FIRMIE SIEMENS ( Landis&Staefa ) System UNIGYR EMS System DESIGO zastosowanie DESIGO VIESSMANN WOLF DANFOSS APV CIEPŁOMIERZE FALOWNIKI PROMOCJE KATALOGI REFERENCJE SKLEP INTERNETOWY
dodaj do ulubionych 81-603 GDYNIA, ul. Promienna 1a, tel./fax: 058 624-56-96, 058 624-15-49
Dojazd do Alpat-u   alpat@alpat.com.pl


Wymienniki płytowe ciepła APV

wymienniki ciepła APV

APV Therm, jest jednym z głównych dostawców płytowych wymienników ciepła w Polsce. Prowadzi działalność od 1991 roku. APV Therm należy do koncernu APV, który posiada ponad 100-letnią tradycję i działa na całym świecie. APV Therm korzysta z tych ogromnych tradycji i doświadczenia APV, a także z całego potencjału technicznego i kapitałowego APV.

Wynalazcą płytowego wymiennika ciepła jest dr Richard Seligman, jeden z założycieli APV, który w 1923 roku przestawił światu pierwszy w pełni działający wymiennik ciepła. Od tamtej pory APV jest jednym z głównych dostawców wymienników płytowych na świecie.

W chwili obecnej APV Therm montuje w Polsce 6 modeli wymienników. Do montażu wykorzystujemy importowane z Danii płyty termiczne i uszczelki, oraz wykonane w kraju ramy. W ofercie naszej są także wymienniki lutowane, których parametry robocze wynoszą 3,0 MPa i 200 C. Większość oferowanych przez nas modeli wymienników lutowanych znajduje się w naszym magazynie i są dostępne natychmiast. Wszystkie oferowane przez nas wymienniki posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i dopuszczenia (UDT, PZH, COBRTI)

Płytowe wymienniki ciepła APV stosowane są do przekazywania ciepła pomiędzy dwoma płynami w wielu procesach, gdzie wymagana jest intensywna wymiana ciepła. Charakteryzują się zwartą budową i wysoką wydajnością oraz wyjątkową niezawodnością. Szeroka oferta wymienników, obejmująca także specjalne wykonania z różnych metali spełniające szczególne wymagania powoduje, że znajdują one wiele zastosowań w różnych gałęziach przemysłu.

Płytowy skręcany wymiennik ciepła

skręcany wymiennik ciepła APV Rama płytowego wymiennika ciepła jest zbudowana z płyty czołowej , skręconej z belką górną , belką dolną i kolumną oraz płyty dociskowej. Pomiędzy płytę czołową i dociskową umieszcza się określoną liczbę płyt z uszczelkami. Pakiet płyt ściśnięty jest przy pomocy śrub. W pakiecie płyt wszystkie płyty są takie same , ale co druga płyta obrócona jest o 180st. - co określa czy płyta jest lewo czy prawoprzepływowa. W rezultacie uszczelka dookoła narożnika płyty na co drugiej płycie blokuje przepływ do kanału wewnętrznego. pakiet płyt tworzy zatem system równoległych kanałów przepływu, gdzie ciecz przepływa na zmianę przez wewnętrzny obszar wydzielony uszczelką na co drugiej płycie. Typowy przepływ to przepływ przeciwprądowy.

Płytowy lutowany wymiennik ciepła

lutowany wymiennik ciepła APV Wymiennik twardolutowany składa się z płyty czołowej , tylnej i pakietu płyt przepływowych ze stali nierdzewnej (AISI 316). Lutowiem jest czysta miedź. Po złożeniu płyt w pakiet kanały tworzone przez dwie sąsiednie płyty są ułożone tak, iż dwa różne czynniki obmywają płyty, każdy z innej strony, zawsze w przeciwprądzie. Specjalny kształt kanałów umożliwia burzliwy przepływ medium nawet dla małych prędkości liniowych.

Katalogi urządzeń
Początek strony